wtorek, 4 września 2012

Rodzaje telefonów komórkowych


Rodzaje telefonów komórkowych


Obecnie spotykane telefony komórkowe można podzielić na kilka rodzajów. Różnice te nie sprowadzają się bynajmniej tylko i wyłącznie do wyglądu urządzenia, ale również do jego funkcjonalności. Przed zakupem telefonu warto zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami, aby wybrać sprzęt dostosowany do naszych potrzeb.
DotykoweBardzo popularne urządzenia w ostatnim czasie. Obecnie większość telefonów komórkowych na rynku, to telefony dotykowe. Jednak należy tutaj mieć na uwadze to, że dotykowy wcale nie znaczy lepszy. Jeżeli wykorzystujemy nasze urządzenie w dużej mierze do pisania widomości SMS, ten rodzaj telefonu nie sprawdzi się w należytym stopniu. Jednak telefony dotykowe mają to do siebie, że nie posiadają wbudowanej klawiatury, a to stwarza sposobność do zamontowania ekranu o większej przekątnej (nawet 4 cale). Duży ekran to z kolei większa multimedialność urządzenia. Ekran z wyświetlaczem 4 calowym może nam posłużyć np. do oglądania filmów. Jeżeli nasze urządzenie posiada wybudowany moduł GPS, to możemy je także wykorzystać jako nawigację.
Tradycyjne

Pojawiły się najwcześniej. Wydawało się, że ten typ telefonu szybko zostanie wyparty z rynku wraz z pojawieniem się smartfonów. Jednak nic takiego się nie stało. Urządzenia te nadal dobrze sobie radzą – szczególnie u osób starszych. Co wyróżnia tego rodzaju sprzęt? Przede wszystkim to, że klawiatura oraz ekran tworzą jedną całość. Minusem jest tutaj niestety niewielki ekran.
Z klapką

Kiedyś były powodem do dumy, np. dobrze znana Motorola V3. Obecnie są już coraz mniej popularne. Charakteryzuje je oczywiście klapka, na której znajduje się klawiatura. Urządzenie to skała się na pół, dzięki czemu klapka przysłania ekran, a telefon przyjmuje zdecydowanie mniejsze rozmiary.
QWERTY

Piszesz dużo widomości SMS? Jeżeli tak to ten rodzaj aparatu jest właśnie dla Ciebie. Telefony QWERTY charakteryzuje przede wszystkim … klawiatura QWERTY. Układ klawiszy w telefonie z tego rodzaju klawiaturą jest identyczny jak w dobrze znanej klawiaturze komputera. Tak więc każda litera ma swój oddzielny klawisz, co sprawia, że pisanie wiadomości SMS jest zdecydowanie szybsze oraz przyjemniejsze.
Wysuwane

Wywodzą się bezpośrednio z telefonów tradycyjnych. Jednak odróżnia je to, że klawiatura jest ukryta pod ekranem urządzenia. Telefony komórkowe tego typu pozwalają na zdecydowane zmniejszenie rozmiarów samego aparatu. Gdzie możemy wykorzystać tego rodzaju sprzęt? Idealnie pasuje do małej kieszeni, lub torebki damskiej.
Smartfony

Telefon komórkowy tego typu charakteryzuje przede wszystkim ogromna multimedialność. Urządzenia te są swego rodzaju połączeniem PDA, czyli tzw. komputera kieszonkowego, z telefonem. Sprzęt tego rodzaju dostarcza nam wiele funkcji, które jeszcze niedawno były domenom tylko komputerów PC. Smartfon może być wykorzystany do oglądania filmów, słuchania muzyki, uruchamiania gier, często posiada również wbudowany moduł GPS, no i oczywiście pozwala na surfowanie po Internecie. Obecnie spotykane smartfony są tak zaawansowane oraz posiadają tak wiele możliwości, że funkcja telefonu komórkowego często schodzi na dalszy plan

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz